„PO CO” na kawę w Toruniu?

PO CO / Post Coffice to niesamowita mała kawiarnia speciality, pełna opowieści o kawie, wyśmienitej kawy, ziarna oraz sprzętu do alternatyw. Jeśli jesteście w Toruniu i chcecie się napić świetnej kawy „PO CO” powinna znaleźć się na waszej liście lokali obowiązkowych.

PO CO – Andrzej przygotowuje pierwszy zestaw z kilku wypitych

PO CO / Post Coffice

To mała i sympatyczna kawiarnia. Z zewnątrz brak logotypu, nazwy, czegokolwiek wskazującego na wyjątkowość miejsca. Im bliżej witryny tym łatwiej dostrzec co dzieje się za szybą… tak, to jest miejsce, gdzie każdy fan kawy znajdzie coś dla siebie!

Wchodzimy do środka i zostajemy przywitani przez Andrzeja, baristę z wyboru, zamiłowania? Nie do końca wiadomo, bo jest to zarówno człowiek potrafiący opowiadać o kawie godzinami ale również wprawiony spec tworzący dla nas napar bogów. Oj, tak trochę tego popiliśmy!

Sam lokal jest typowym „barem kawowym” gotowym na cupping, spotkanie przy filiżance kawy jak i na niesamowite dyskusje o kawie. No może nie typowym, bo jest to naprawdę wysokiej klasy kawiarnia speciality. Nie wypijemy złej kawy, tylko bardzo dobra króluje w PO CO. Tu się czuje całą magię. Po wejściu i zapytaniu o kawę z alternatyw otrzymujemy milion kaw do wyboru (no może nie milion ale było z czego wybierać!).

PO CO – Pierwsza seria przygotowana

Szukasz dobrego ziarna? Nie ma sprawy… wybór niesamowity, i ziarna i osprzętu do alternatyw… nie da się wyjść z kawiarni bez chodź jednej małej paczuszki. Trzeba odrobinę tego miejsca zabrać do domu! Już od jutra będziemy się delektowali pyszną kawą w domowym zaciszu.

Przesympatyczna rozmowa, przepyszna kawa podana w wyjątkowy sposób. Miejsce dla fascynatów kawy. Rodem z zachodu, bez zbędnego przepychu i niepotrzebnych gadżetów. Wszystko dookoła kawy i tylko kawy. Ale spokojnie jest też świetna herbata.

Polecamy PO CO… oj, naprawdę polecamy! To obowiązkowe miejsce podczas odwiedzin w Toruniu. Napijecie się świetnej kawy i zabierzecie świetne ziarno do domu. Gorąco polecamy!

PO CO / Post Coffice — ul. Jęczmienna 17, 87-100 Toruń

PO CO / Post Coffice Toruń
 • 10/10
  Koncepcja - 10/10
 • 9/10
  Wystrój - 9/10
 • 10/10
  Klimat - 10/10
 • 9/10
  Kawa - 9/10
 • 10/10
  Obsługa - 10/10
9.6/10

Post Coffice Toruń

To już chyba stałe miejsce, do którego będziemy przychodzili w Toruniu. Nie ma co się specjalnie opisywać, to obowiązkowy lokal dla każdego miłośnika kawy. Klimat wyśmienity, obsługa fantastyczna, rozmowy dłuuugie, kawa smaczna i magia rozpościera się w tym małym ale jakże sympatycznym i swojskim miejscu. Czuliśmy się tam jak w domu… będziemy powracać i wspomnieniami i fizycznie co jakiś czas na kawę do PO CO w Toruniu!