Hortensja jest tak dekoracyjna, że jeden jej kwiat wystarczy za cały bukiet. Podobnie rzecz się ma z ceramiką stołową HORTENSIA firmy Ter Steege. Kilka naczyń z rysunkiem tego pysznie ozdobnego kwiatu jest w stanie udekorować cały stół.

Poza tym hortensja, jak żaden inny letni kwiat, potrafi rozbudzać wspomnienia. Dla jednych będzie to klimat francuskiej Bretanii i jej urokliwych miasteczek z kamiennymi domami, przy których kwitną krzewy hortensji tak pięknych i dorodnych, że aż nieprawdopodobne wydaje się to, że są one dziełem natury. Dla innych zaś będzie to wspomnienie starych nadbałtyckich kurortów, gdzie w łagodnym klimacie hortensja jest chyba najczęściej uprawiana.

Nic więc dziwnego, że ta piękna roślina zaczarowała też Jet, holenderską malarkę współpracującą z firmą Ter Steege. Kwiaty błękitnej hortensji posłużyły za dekorację zestawu naczyń o tej samej nazwie. Zaproponowany przez Jet motyw wzorniczy jest podwójnie piękny. Po pierwsze dzięki dekoracyjności rośliny, po drugie – z powodu naturalności rysunku. Jet, która nigdy nie brała profesjonalnych lekcji malarstwa, tworzy tak jak widzi i czuje. Stąd jej dekoracje są pełne prawdziwych emocji. Dodatkowego uroku porcelitowym naczyniom z kolekcji HORTENSIA nadaje też błękitne wykończenie zastosowane m.in. we wnętrzach filiżanek oraz na skrzydłach talerzy.

Kolekcja HORTENSIA oferuje naczynia praktycznie do wszystkich rodzajów posiłków.

Do śniadania lub kolacji mamy do wyboru: filiżankę do kawy lub herbaty o pojemności 0,18 l, kubki (0,20, 0,25 i 0,32 l), czajnik z podgrzewaczem, talerze deserowe (o średnicy 21 oraz 22 cm), miseczki, kieliszki do jajek, tace do pieczywa, cukiernicę oraz mlecznik. W kolekcji znajdują się również praktyczne, szczelnie zamykane ceramiczne pojemniki na muesli.

Naczynia obiadowe to między innymi: filiżanka do zupy o pojemności 0,30 l, talerze, misy, salaterki, półmiski oraz dzbanek do kompotu z 4 kubkami.

Do dekoracji stołu dedykowane są m.in. drewniane tace i koszyki, pudełka na herbatę, wazon, ozdobny talerz mocowany w stojaku oraz urokliwy bukiecik hortensji w ceramicznym dzbanuszku.

Wszystkie ceramiczne naczynia z linii HORTENSIA można stosować w kuchenkach mikrofalowych oraz myć w zmywarkach.