Story Coffee Roasters – Warszawa

Zachęcamy do odwiedzania nie tylko kawiarni ale również palarni kawy. Co zrobić by świetnie spędzić 3h w Warszawie? Wybrać się do chłopaków ze Story Coffee Roasters.

Byliśmy, piliśmy, rozmawialiśmy w STORY COFFEE ROASTERS

Kawiarnio – Palarnia

Miejscówka ciekawa, połowę lokalu zajmuje palarnia z kawiarnią a drugą połowę sklep rowerowy. Miejsce przy bardzo ruchliwej ulicy. Wchodzimy do środka, by poczuć klimat kawowy. Kawiarnia nastawiona na wszystkie możliwe sposoby parzenia kawy oraz przesympatyczna obsługa, która obok kawy opowie nam również o samym procesie jej palenia oraz przygotuje kawę na wiele różnych sposobów.

Zaczęliśmy nasze spotkanie od Espresso oraz pierwszego dripa. Potem liczba przynoszonych kaw się tylko zwiększyła. Podsumowując, podczas spotkania było osiem espresso oraz osiem dripów i sześć kaw mlecznych. Taka dawka kofeiny może naprawdę idealnie nas postawić na nogi.

Kawiarnia SCR

Klimat… to jest to!

Ale nie tylko smaczną kawą człowiek żyje (a ta jest naprawdę smaczna). Klimat kawiarni jest odrobinę surowy, postawiony na doznania i smak. Obsługa w osobie głównego szkoleniowca SCR czyli Arkadiusza Domurad’a pomoże nam w zrozumieniu czym jest dobra kawa i co w danej filiżance możemy znaleźć.

Świetny wstęp do nauki cuppingu, a jeśli już o cupping chodzi to również można zapisać się na świetne szkolenia w palarni, gdzie poznacie tajemice procesu palenia kawy oraz jego próbkowania.

Podsumowanie

Świetni bariści serwujący wyśmienitą kawę w niesamowitej oprawie palarni kawy. Czyli nie tylko filiżanka ale również opowieści, pokazanie procesu palenia, no i wciąż ciekawe microloty kaw. Tam trzeba zaglądać i to często…

Strona WEB: https://www.storycoffee.pl/

Adres: Al. Jerozolimskie 236 , 02-495 Warszawa

Story Coffee Roasters - Warszawa
 • 10/10
  Koncepcja - 10/10
 • 8/10
  Wystrój - 8/10
 • 10/10
  Klimat - 10/10
 • 8.5/10
  Kawa - 8.5/10
 • 10/10
  Obsługa - 10/10
9.3/10

Story Coffee Roasters - Warszawa

Świetne miejsce, niesamowita obsługa a przy okazji palarnia obok kawiarni. Czego jeszcze może chcieć osoba poszukująca przepysznej kawy? Dodatkowo połączenie kawiarni i sklepu rowerowego robi swoje. Czyli speciality coffee w specjalnym wystroju. Trzeba przyjechać, porozmawiać z chłopakami a nawet wybrać się na szkolenia kawowe. Polecamy!