Kawowy festiwal, który zawładnie trójmiejskimi kawiarniami

Karmelowe latte, frappe, flat white, cappuccino, a do tego brownie czekoladowe z lodami i karmelizowanymi orzechami, torcik czekoladowo-pomarańczowy ze smażoną pomarańczą z goździkiem, flambirowane gruszki z kruszonką i cynamonem, oldschoolowe ciasto marchewkowe lub dekadenckie pralinki czekoladowe – to tylko nieliczne propozycje, które serwować będą wybrane kawiarnie podczas Festiwalu Czas na… Kawę.

Tydzień kawowej fiesty w Trójmieście to nie lada gratka nie tylko dla miłośników kofeiny, ale również dla wielbicieli słodkich deserów. To wszystko w zgodzie z hasłem przewodnim Festiwalu: „Poznaj nowe smaki”, który będzie pretekstem do odkrywania nowych miejsc na kulinarnej mapie Trójmiasta. – Organizując festiwal zależało mi również, aby wesprzeć promocję lokali, które przykładają dużą wagę do serwowanych kaw i deserów, a także tworzą wokół siebie przyjazną i ciepłą atmosferę – tłumaczy organizatorka Festiwalu Grażyna Zbrzeźniak. – Chciałabym, aby wydarzenie to sprowokowało mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia miejsc, których wcześniej nie mieli okazji odwiedzić. I nie mam tutaj na myśli jedynie kawiarni, bo przecież hotelowe restauracje również serwują kawę przygotowaną przez doświadczonych baristów, a desery zrobione przez wykwalifikowanych cukierników – dodaje.

Wydarzenie będzie pretekstem do spróbowania idealnie zaparzonej kawy oraz poznanie najnowszych sposobów przygotowania tego napoju. Festiwalowi będą towarzyszyły również imprezy towarzyszące jak cupping, czy spotkanie z podróżnikami, którzy odwiedzali kraje, w których zbiera się ziarna kawy.

Do udziału w wydarzeniu dołączyło blisko trzydzieści trójmiejskich lokali, które przez tydzień będą serwować wyjątkowe menu w festiwalowych cenach. – Każda kawiarnia została przez nas poproszona o skomponowanie specjalnego zestawu składającego się z kawy i deseru – tłumaczy organizatorka. – Klient może zakupić festiwalową kawę za 6 zł, sam deser za 7 zł lub poprosić o festiwalowy zestaw za 10 zł. Ceny te obowiązują we wszystkich miejscach, które biorą udział w festiwalu – dodaje.

Festiwal Czas na… Kawę potrwa od 22 do 28 maja 2017. Pełny program Festiwalu oraz miejsca, które dołączyły do wydarzenia:

http://www.czasnakawetrojmiasto.pl/

https://www.facebook.com/Czasnakawe

Oficjalny zwiastun: