Kupujesz używany ekspres? Tylko ze sprawdzonym serwisem!

Zakup używanego ekspresu do nowej kawiarni może być dobrym rozwiązaniem na początku przygody z prowadzeniem biznesu kawowego. Warto już przed zakupem dowiedzieć się gdzie ekspres serwisować i z kim.

House Of Espresso to nie tylko palarnia ale przede wszystkim doradca w sprawach biznesu kawowego. Z kawą pracujemy od 2001 roku, pomagając wszystkim chcącym rozpocząć biznes z kawą. Dzięki doświadczeniu oraz znajomości rynku kawy w Polsce oraz poznaniu arkanów wiedzy o kawie za granicą możemy śmiało stwierdzić, że na kawie da się zarobić.

Jeszcze nim pobiegniemy do banku po kredyt warto rozważyć jaki sprzęt będziemy potrzebować. Można zrobić to samemu lub zdać się na jedną z kilku Polskich firm budujących Know-How dla kawiarni. Dzięki skorzystaniu z usługi doradcy będziemy jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji wiedzieli o jakich kwotach mówimy.

Ekspres może tu być jednym z droższych elementów wyposażenia naszej kawiarni. Nowy sprzęt profesjonalnej jakości to wydatek rzędu 25,000 zł wzwyż. Nic dziwnego, że często decydujemy się na zakup używanego ekspresu. Ale uwaga, kupienie maszyny to dopiero początek naszych wydatków. W tym momencie warto przeliczyć kosz serwisu po zakupowego oraz przeglądu. Dla maszyn 2 grupowych koszt powinien wynieść około 1000-1200 zł + koszt części, przy maszynie 3 grupowej koszt wyniesie odpowiednio więcej o kwotę 250-300 zł.

House Of Espresso współpracuje z wieloma partnerami w Polsce z zakresu serwisu sprzętu kawowego (ekspresy, młynki, wyposażenie gastro). Dzięki poznaniu partnerów możemy stwierdzić jeszcze przed zakupem czy inwestycja jest uzasadniona oraz czy ekspres jest wart uwagi. A można sporo zaoszczędzić. Zamiast wydać $20000 na nowy ekspres można zlecić regenerację ekspresu w cenie ok 20,000zł. Jak widać gra warta świeczki… teraz tylko pozostaje wybór odpowiedniej maszyny do naszego biznesu.

Aktualnie dla naszego klienta z Poznania rozpoczęliśmy proces zakupowy ekspresu 3 grupowego marki La Marzocco lub innej spełniającej założenia modelu biznesowego.

logo-3I tutaj przydaje się partner serwisowy, który raz dwa, jeszcze przed samym serwisem pomoże w oszacowaniu kosztów oraz doradzi jaka maszyna będzie dobrą inwestycją z punktu technicznego. Jednym z naszych stałych partnerów jest Poznański serwis i sklep „Uno Espresso„. Korzystamy z ich doradztwa oraz szkoleń, na które uczęszczamy jak tylko jest odrobina czasu…

 

Publikację przygotowało House Of Espresso z siedzibą w Poznaniu. Zapraszamy do współpracy podczas zakładania kawiarni.

hoe-house-of-espresso