Na początku czerwca, w znanej modernistycznej kamienicy „Feniks” położonej przy Rynku Głównym w Krakowie zostanie otwarta nowa kawiarnia coffeeheaven. Będzie to już siódmy lokal pod szyldem coffeeheaven w tym mieście, a zarazem 78. w kraju.

„Kraków to obecnie jedno z najpopularniejszych miast w Europie”- mówi Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska. „Nic dziwnego – to wyjątkowe miejsce, w którym bogata historia przeplata się z artystyczną współczesnością. Dla nas to jednocześnie bardzo wymagający rynek, gdzie klient jest wyedukowany i świadomy jakości kawy. Sukces dotychczasowych kawiarni coffeeheaven w Krakowie zachęcił nas jednak do tego, żeby otworzyć kolejną – właśnie w miejscu, w którym bije serce tego klimatycznego miasta. Jestem przekonany, że prawdziwie prestiżowa lokalizacja i wyjątkowo długie godziny otwarcia spowodują, że fani coffeeheaven będą tu chętnie wpadać o każdej porze dnia.” – dodaje Paweł Wasiljew.

Nowa kawiarnia coffeeheaven jest doskonale zlokalizowana na parterze modernistycznej kamienicy „Feniks”. Budynek w stylu art decó został zaprojektowany przez Adolfa Szyszko-Bohusza. Powstał w 1932 r. i z racji swojej supernowoczesnej fasady wywołał liczne kontrowersje wśród środowiska konserwatorskiego. Choć budynek wyraźnie różni się od pozostałej zabudowy Rynku, jest obecnie jednym z bardziej charakterystycznych elementów jego architektury. Rozciąga się stąd wspaniały widok na krakowskie Sukiennice i Kościół Mariacki.

Wystrój nowej kawiarni, która ma powierzchnię około 136 m2, jest utrzymany w charakterystycznych dla coffeeheaven energetyzujących ciepłych kolorach. Na ścianach znajdują się projekty absolwentki krakowskiej ASP – Magdaleny Szyncel, laureatki konkursu pod tytułem „Deep in the coffee soul” – głęboko w duszy kawy. Konkurs, który został zorganizowany 3 lata temu wspólnie z krakowskim ASP, miał na celu zbudowanie silniejszych więzi miedzy sztuką a kawą poprzez promocję młodych artystów oraz kawiarni, jako miejsc spotkań ze sztuką. Tym razem grafiki mają na celu podkreślenie lokalnego klimatu i otoczenia tej właśnie kawiarni.

W kawiarni gości powita zespół pełnych pasji baristów coffeeheaven. Są oni wszechstronnie przeszkoleni w sztuce ręcznego parzenia espresso i spieniania mleka. Poznali też tajniki mieszanek kawowych. Są prawdziwymi ekspertami w swoim zawodzie i potrafią – znając preferencje klientów –
doradzić im wybór określonego napoju, zgodnie z ich upodobaniami. Także receptury przekąsek zostały przygotowane przez śledzących najnowsze światowe trendy specjalistów coffeeheaven. Świetna lokalizacja, ekspercka obsługa, przytulny wystrój oraz najlepszej jakości kawa sprawiają, że
nowa kawiarnia coffeeheaven to doskonałe miejsce na pełen relaks o każdej porze dnia.

Adresy kawiarni coffeeheaven w Krakowie:
1. CH Bonarka, ul. Puszkarska 9
2. Floriańska, ul. Floriańska 57
3. Galeria Krakowska, ul. Pawia 5
4. CH Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34
5. Kraków Karmelicka, ul. Karmelicka 8
6. CH M1 Kraków, Al. Pokoju 67
7. Rynek, Rynek Główny 4A