Głęboki smak i niepowtarzalny aromat zaklęty w ziarna

Cafe Prima Excellent Crema i Cafe Prima Excellent Espresso – prawdziwa uczta dla kawoszy Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z zapachem pieczonych ciast, serników i niepowtarzalnym, unoszącym się po całym domu aromatem kawy. Ten niesamowity zapach można uzyskać tylko parząc kawę ze świeżo mielonych ziaren.

Niezwykła moc kawowego ziarna
Dla prawdziwych kawoszy, znaczenie ma każde ziarno. Musi być idealnie dobrane, odpowiednio palone, a przede wszystkim świeżo zmielone. Ze względu na niezwykle szybką ulotność olejków aromatycznych, wydzielanych podczas mielenia ziaren kawy, jej najdoskonalszy, intensywny smak i aromat można uzyskać tylko parząc ją zaraz po zmieleniu. Różnica smaku kawy, którą kupujemy mieloną fabrycznie i kawy ziarnistej, świeżo mielonej tuż przed podaniem jest naprawdę znacząca. Ziarno jest swoistą hermetyczną kapsułką. Zachowuje wewnątrz esencję niepowtarzalnych walorów kawy i gwarantuje zachowanie jej świeżości przez długi czas. To właśnie stanowi największy atut kawy ziarnistej, którego nie odnajdziemy w kawie rozpuszczalnej, czy mielonej. Ponad to jedynie kawa ziarnista daje możliwość zweryfikowania jakości i jednorodności surowca. Kawy ziarniste marki Cafe Prima – Excellent Crema i Excellent Espresso zaskakują pełnią kawowego smaku i zachwycają intensywnością głębokiego aromatu. Są to kompozycje ziaren dwóch wysokiej jakości gatunków z plantacji Ameryki Środkowej i Brazylii oraz z upraw afrykańskich. W tej wyjątkowej mieszance łączą się indywidualne cechy kawowych ziaren, wydobywane w czasie starannego procesu prażenia. Dzięki temu filiżanka kawy przyrządzona na bazie nowych ziarnistych kaw marki Cafe Prima nie tylko nie zginie wśród zgiełku codzienności, ale zajmie stałe miejsce w gronie najprzyjemniejszych chwil dnia. To właśnie te chwile zatrzymania pozwalają nam przecież zdystansować się do otaczającej nas rzeczywistości, zrelaksować się, czy oderwać myśli od piętrzących się obowiązków i naglących spraw.

Tak, jak lubię
Jak w praktyce wygląda przygotowanie kawy charakteryzującej się wszystkimi, wymienionymi powyżej walorami? Tu można dać się ponieść wyobraźni i osobistym preferencjom. Kawę ziarnistą można przygotować nie tylko przy pomocy coraz powszechniej obecnych w naszych domach ekspresów, ale również kafetierki lub zaparzyć ją w tradycyjny sposób. Zwolennicy intensywnego, kawowego smaku twierdzą, że nie ma nic wspanialszego niż prawdziwe, aromatyczne espresso. Sekretem idealnej „małej czarnej”, z gęstą pianką zwaną crema, jest najwyższa jakość kawy ziarnistej.

Prima Excellent Crema to podstawa, na bazie której można stworzyć każdą kawową wariację. Świeżo zmielone, najszlachetniejsze ziarna gwarantują wyśmienity smak i aromat. Jest to propozycja ziaren przygotowanych specjalnie do parzenia aromatycznej kawy, zarówno tradycyjną metodą, jak i w ekspresach ciśnieniowych.

Z kolei Prima Excellent Espresso to specjalna kompozycja ziaren, które poddane zostały unikalnemu procesowi prażenia. Dzięki temu przygotowane w domu espresso, smakować będzie jak to podawane we włoskich kawiar smakoszy. Niezależnie od tego czy jest to cafe latte, cappuccino czy słodka mocca – najlepsze ziarna, przygotowane według sprawdzonych receptur to gwarancja przyjemności i obietnica dobrego nastroju.

W trosce o to, by nic nie wpłynęło na jakość ziaren kawy, propozycje marki Cafe Prima dostępne są w specjalnych, profesjonalnych opakowaniach z wentylkiem, który odcina dostęp powietrza oraz wilgoci. Dzięki temu ziarno, które jest w nie pakowane zaraz po prażeniu, chronione jest przed procesami starzenia i wietrzenia. Excellent Crema i Excellent Espresso to dopracowane w każdym szczególe kawy, które poza niepowtarzalnym intensywnym smakiem i aromatem, niosą ze sobą przesłanie odwołujące się do tradycji w nowoczesnym wydaniu.

Kawa ziarnista, to „czarny skarb” ceniony przez kolejne pokolenia poszukiwaczy niepowtarzalnej intensywności smakowych doznań, a jej parzenie od wieków stanowi wręcz rytuał uwieńczony małą przyjemnością, lecz niezwykle intensywną przyjemnością. Kawy ziarniste marki Cafe Prima to gwarancja wyjątkowego smaku o każdej porze dnia.

Kawy ziarniste marki Prima – Cafe Prima Excellent Crema i Cafe Prima Excellent Espresso, zostały uznane przez konsumentów Odkryciem Roku 2008 i otrzymały ogólnopolskie godło Laur Konsumenta w tej właśnie kategorii.

Cennik:
Cafe Prima Excellent Crema – Cena: 23 zł/szt.
Cafe Prima Excellent Espresso – Cena: 26 zł/szt.

Prima – Sara Lee Coffee and Tea Poland S.A – producent i dystrybutor kawy mielonej
i rozpuszczalnej z Poznania. Od 2002r. należy do Sara Lee International, jednej z trzech największych firm kawowych na świecie. Obecnie firma dostarcza na polski rynek ok. 15.000 ton kawy rocznie co plasuje ją w ścisłej czołówce producentów kawy w Polsce. Prima – Sara Lee Coffee and Tea Poland S.A oferuje zarówno kawę mieloną i ziarnistą, ale także kawę rozpuszczalną.