Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Trójmieście

W dniu dzisiejszym w centrum handlowym Galeria Manhattan przy al. Grunwaldzkiej 82 w Gdańsku zostanie otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks w Trójmieście. Otwarcia dokona firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.. Kawiarnia w Galerii Manhattan to dziesiąta lokalizacja sieci w Polsce.

Kawiarnia Starbucks w Gdańsku znajduje się w dzielnicy Wrzeszcz, w centrum handlowym Galeria Manhattan, na poziomie 0. Jej wystrój utrzymany jest w ciepłych, jasnych, przyjaznych kolorach. Podłoga została wyłożona kaflami w kolorze grafitowym. Jedna ściana kawiarni została oszklona, aby wnętrze lokalu było widoczne dla przechodniów. Na ścianie wykonanej z drewna umieszczone zostały fotografie przedstawiające ziarna kawy oraz plantatorów, z którymi współpracuje Starbucks. Goście kawiarni znajdą w niej również informacje na temat inicjatywy Starbucks™ Shared Planet™, która stanowi nasze zobowiązanie etycznego postępowania i tworzenia lepszej przyszłości dla plantatorów, partnerów i innych środowisk przy zachowaniu najwyższej jakości produktów. Informacja ta została wydrukowana na jutowym worku takim, jak worki, w których przechowywana jest zielona kawa. Aranżacja i wystrój kawiarni doskonale wpisują się w architektoniczny styl Galerii Manhattan.

„Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w otwarciu pierwszej kawiarni Starbucks w Trójmieście, która jest jednocześnie naszym dziesiątym lokalem na rynku polskim i 25-tym w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. To wyjątkowe wydarzenie również dlatego, że Gdańsk jest piątym miastem w Polsce, w którym będzie obecna marka Starbucks, a otwarcie przypada na okres, w którym firma w sposób szczególny obchodzi swoje 40. urodziny. Mamy więc wiele powodów do świętowania” – powiedział Drew O’Malley, dyrektor ds. operacyjnych w firmie AmRest Sp. z .o.o.

Gdańska kawiarnia Starbucks ma około 168 m2 powierzchni, z czego 30 m2 przypada na zewnętrzny ogródek. W miesiącach letnich ogródek będzie otwierany na świeżym powietrzu, przed Galerią Manhattan, natomiast w chłodniejsze dni będzie zajmował część pasażu wewnątrz centrum handlowego. Kawiarnia została wyposażona w 62 miejsca siedzące w samym lokalu oraz 24 w części zewnętrznej. Są to przede wszystkim wygodne drewniane krzesła, a także fotele i tzw. hokery, czyli krzesła barowe. Nowa lokalizacja Starbucks posiada dwa wejścia: jedno od strony pasażu handlowego oraz drugie od ulicy. Kawiarnia będzie czynna w godzinach 8:00 – 22:00 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach 9:00 – 21:00 w niedzielę. Tak jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks, goście gdańskiej kawiarni mają zapewniony bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi). Lokal jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 „Na lokalizację pierwszej kawiarni Starbucks w Gdańsku wybraliśmy Galerię Manhattan ze względu na jej doskonałe położenie w samym sercu dzielnicy Wrzeszcz, przy jednej z głównych arterii biegnących przez miasto. Wrzeszcz to dzielnica o bogatych tradycjach handlowych, która obecnie dynamicznie się rozwija. Zlokalizowane tu liczne obiekty biurowe, a także Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska czynią z niej ośrodek życia biznesowego oraz studenckiego. Ponadto, w sąsiedztwie Galerii Manhattan powstają nowe budynki mieszkalne” – powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. „Bardzo cieszymy się mogąc wprowadzić mieszkańców Gdańska w nasz niezwykły i przebogaty świat najwyższej jakości kawy 100% arabica. Z przyjemnością informuję, że jeszcze w tym roku niepowtarzalnej atmosfery kawiarni Starbucks będą mogli doświadczać również mieszkańcy Gdyni” – dodała Agnieszka Kozłowska.

Kawiarnia w centrum handlowym Galeria Manhattan, jak wszystkie inne kawiarnie Starbucks, zaoferuje swoim klientom niezwykłe bogactwo kaw 100% arabica pochodzących z trzech głównych regionów upraw: Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. Dodatkowo, od 8 marca 2011 roku oferta Starbucks została wzbogacona o nowy wyśmienity napój kawowy Chocolate Cappuccino dostępny w wersji na ciepło i na zimno. Nasi goście będą też mogli skosztować niepowtarzalnej mieszanki ziaren Tribute Blend™ stworzonej specjalnie na obchody 40. urodzin Starbucks.

Oprócz przepysznych kaw, goście Starbucks mają szeroki wybór dań i przekąsek dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia. W menu śniadaniowym, lunchowym i deserowym znajdują się dania na ciepło i na zimno.