Promujemy Polskie Palarnie

Magazyn Ceffe obrał sobie misję szerzenia kultury kawowej wśród swoich czytelników i użytkowników. Zauważyliśmy, że w natłoku reklam i promocji kaw pośledniego gatunku, często mielonych lub też bardzo drogich w wyspecjalizowanych sklepach wielkim nieobecnym stała się oferta i propozycja firm rodzimych, stricte polskich. Często brakuje nam zwyczajnie wiedzy i informacji o ich istnieniu. To zaś powoduje, że nie zdajemy sobie sprawy jak ciekawa, bogata i interesująca jest to propozycja na rodzimym rynku. Często nie tylko konkurencyjna jakościowo i cenowo, ale wręcz lepsza! Dlatego uważamy, że powinniśmy pomóc w kampanii która będzie je promowała i odkrywała dla kawoszy nowe i ciekawe miejsca na mapie Polski. Pokażemy je nie dzięki wielkim budżetom i nakładom na promocję, czy sprzedawaniu znanych marek. Będziemy kierować się najlepszą oferta dla Nas, konsumentów, a każdy z Was może zaproponować swoją palarnię. Co miesiąc w akcji Promujemy Polskie Palarnie przedstawimy wam nową!.

Mamy dla Was oczywiście wiele niespodzianek: będziemy wraz z właścicielami palarni organizowali promocje, konkursy z nagrodami i wiele innych ciekawych akcji. Będziemy zaglądać do miejsc do które zwykle klienci nie mają wstępu i odkrywali tajemnice tej fascynującej działalności jaką jest palenie kawy która w postaci ciemnego naparu trafia do naszej filiżanki. Akcja zostanie połączona z ankietą opartą na profesjonalnych testach cuppingu. Dzięki jej wynikom będziemy mogli stworzyć ranking najlepszych, waszym zdaniem , palarni. Chcemy co roku przyznawać specjalne wyróżnienie naszego magazynu i zapewnić darmową promocję najlepszej palarni wyłonionej w naszej cyklicznej akcji.

Dziś pierwsza odsłona naszej akcji. Naszym inauguracyjnym gościem będzie Euro Caffe, łódzka palarnia kawy Gorana Gligorova. Z pochodzenia Serb, z wyboru Polak przywiózł do naszego kraju bardzo stare tradycje palenia kawy jakimi może pochwalić się Jugosławia, która na 9mln ludności posiada 2500 palarni! Prawie dekadę temu rozpoczął jej przekazywanie w łódzkich palarniach, zakończone dziś własną propozycją dla kawowego rynku w postaci palarni kawy Euro Caffe.

Goran to bardzo kolorowa i sympatyczna osoba. Już sam fakt jak z przemysłu lotniczego trafił trafił do świata kawy gdzie został cenionym Master Torrefattore zapowiada niezwykle ciekawą postać. Ci którzy znają Go osobiście, potwierdzają: Goran to człowiek o bardzo ciekawej osobowości. „Pruje jak czołg” do przodu zarażając swoją energią i witalnością otoczenie. Sam wspomina, że kiedy przyjechał do Polski pierwszą kawę jaką wypił zaserwowano mu w WARS-ie. Nie wiedział czy ją wypić czy zjeść, ponieważ otrzymał polski standard tamtych czasów, czyli „kawę z gruntem”. Tak właśnie zauważył, co naszym rodakom można zaproponować z bogatej oferty kulinarnej Bałkanów.

Swoja zawodową przygodę z paleniem kawy w Polsce zaczął zaczął skromnie od 10 kg pieca EMT, później był 3 kg SPOMASZ , STA Bolognia Futura K-30 kg , Probat LG -5 kg, Otto Swadlo – 3 kg, PK – 3, 5, 15…Wystarczy wspomnieć, że jego piece przechodziły w następne ręce dając życie siedmiu nowym polskim palarniom. Kiedy firma się rozwinęła zaczęła dostarczać również nowy sprzęt min. dla pięciu innych. Można więc powiedzieć, że Goran stał się zaczynem i ojcem chrzestnym dwunastu polskich palarni. Trafiliśmy więc na prawdziwe źródło i motor napędowy polskiego biznesu kawowego.!

Sam Goran jednak nie obawia się konkurencji którą współtworzy, cieszy go „ że rośnie siła polskich palarni i że codziennie płynie więcej pozytywnej kofeiny z kawy”.
Na co dzień korzysta z ekspresu wyposażonego w grupę E61, do kontrolowania produktu jak i do własnego delektowania się kawą. Pija głównie espresso ristretto, mlecznych wersji nie akceptuje. Prywatnie preferuje tygielek, a dla gości obowiązkowo syfon.

Poproszony o wskazanie konkretnej kawy, bez namysłu wymienia Espresso Mujeres. Ta kawa powstała tak naprawdę z myślą o kobietach i ich ulubionych smakach. Znamienne jednak, że oprócz kawiarni, głównymi odbiorcami są …. mężczyźni.

Dziś przedstawiamy Wam jego sylwetkę rozpoczynając naszą akcję PPP. Na dobry początek otrzymaliśmy 20% rabatu na ofertę Euro Caffe w Magazyn Caffe. Obejmuje ona kawę Tenzul oraz Mujeres zamawianą za pośrednictwem strony palarni w naszym magazynie.

Zapraszamy więc do odwiedzenia strony Gorana na naszym portalu (https://magazynkawa.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=10438) i delektowaniu się jego znakomitymi wyrobami, bo macie na to niestety czas tylko do końca grudnia. Możecie go dokładnie wypytać o jego pracę, zadać pytania o szczegóły jego pracy Torrefattore i otrzymać informacje o aktualnych konkursach.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja MC

Nowy Konkurs Magazyn Caffe & Euro Cafe