Łódzki Festiwal Kawy 2011

W dniach 17-19 czerwca 2011 w Łodzi odbędzie się Festiwal Kawy. Organizatorami Festiwalu są: SBS Public Relations – agencja PR oraz Primulator – dostawca rozwiązań dla profesjonalnego biznesu kawowego. Wsparcie zapewniają firmy związane z rynkiem kawowym. Obecnie intensywnie jest tworzony program imprezy, ale już dzisiaj możemy zaanonsować najważniejsze punkty tej imprezy.


Festiwal ma kilka zadań do spełnienia: najważniejsze to szeroko pojęta edukacja w zakresie kawy oraz jej jakości. Kawa to drugi, najpopularniejszy po wodzie napój na świecie. Warto poznać jej niepowtarzalny charakter i spróbować zrozumieć dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszym życiu. Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy czołowych polskich baristów, aby mogli zaprezentować swój kunszt oraz kawę w najlepszej, możliwej postaci oraz w swojej różnorodności smakowej.

Całość odbędzie się w dwu obszarach:
Centrum miasta (głównie ul. Piotrkowska) – gdzie wybrane Kawiarnie Festiwalowe w piątek, sobotę oraz niedzielę będą serwować kawę espresso i cappuccino w cenie 3 złotych. Każda Kawiarnia zostanie specjalnie oznaczona, a ich nazwy będą umieszczane we wszystkich materiałach informacyjnych. Uczestnikiem Festiwalu może być każdy. Wystarczy skorzystać z oferty wybranej Kawiarni Festiwalowej i wypić co najmniej jedną filiżankę espresso lub cappuccino. Jednocześnie jury (anonimowe) odwiedzając wszystkie Kawiarnie Festiwalowe będzie oceniać espresso i cappuccino od strony jakości samej kawy jak również poziom obsługi i profesjonalnego przygotowania napojów. Kawiarnie, które zaserwują najlepsze espresso i cappuccino otrzymają stosowne nagrody min. wizytę w Palarni kawy wraz z Cup Tastingiem. Zasady dokonanych ocen będą ogłoszone podczas rozdania nagród. Równocześnie planowane jest ulokowanie bądź w kawiarniach lub w 2 miejscach na ul. Piotrkowskiej punktów, w których poprzez wypełnienie krótkiego testu będzie można wziąć udział w konkursie Wiedzy o Kawie. Następnie odpowiedzi zostaną zweryfikowane i nastąpi losowanie atrakcyjnych nagród. Planujemy również zaprezentować wiele unikalnych zdjęć z plantacji, czyli miejsc, gdzie powstaje Kawa.

Manufaktura – w otrzymanych do dyspozycji pomieszczeniach  planowane jest przeprowadzenie szeregu paneli edukacyjnych m.in. pokazy i szkolenia Latte Art., Cup Tasting czy prezentacje parzenia kawy metodami alternatywnymi, do zastosowania w domu. Jednocześnie planowana jest prezentacja wielu gatunków kaw, w tym najbardziej cenionych na rynkach światowych. Zaprezentowane też będą różne metody jej parzenia, a wszystko to na mini stoiskach firm, uczestników festiwalu. Ponieważ Festiwal odbędzie się 2 tygodnie po Mistrzostwach Świata baristów w Kolumbii, planowany jest fotoreportaż z tych zawodów oraz komentarze uczestników.
W sobotę barista party w jednym z łódzkich lokali. Dla przyjezdnych specjalny rabat w jednym z hoteli.
Również dzieci będą mogły poznać Świat Kawy za pomocą zabaw ziarenkami, specjalnie upalonymi na różne kolory, aby za ich pomocą tworzyć różne prace plastyczne. 

Na dzień dzisiejszy udział potwierdziły firmy:
1) CONSONNI – Palarnia Kawy
2) AVIN – wyłączny importer ekspresów, młynków i akcesoriów firmy ASCASO FACTORY  – Hiszpania. 
3) QUBA CAFE SERWIS – dystrybutor kawy marki Julius Meinl.
4) APRO TRADE – dostawca zielonej kawy oraz palarnia kawy. Dystrybutor zaparza czy Bialetti.
5) AKADEMIA ESPRESSO – firma zajmująca się szkoleniami w zakresie „coffee business”, cup casting’u, prezentacjami sztuki parzenia kawy itp.
6) PRIMULATOR – dostawca rozwiązań dla profesjonalnego biznesu kawowego.
Lista kolejnych uczestników będzie aktualizowana na bieżąco.

Dla potrzeb konkursów przewidywane jest szereg bardzo ciekawych nagród, jak m.in. ekspresy do kawy WMF 1, najlepszy na świecie młynek do potrzeb domowych i małej gastronomii  Vario Home, ekspres + młynek z ASCASO – idealny dla home barista, szkolenia w zakresie sztuki parzenia kawy. Do rozdania mamy duże ilości kawy i wiele innych ciekawych nagród o wartości kilku tysięcy złotych.
Zapraszamy do śledzenia nowych, zaktualizowanych informacji. Szczegółowy program całego Festiwalu zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.
Z poważaniem:
Organizatorzy.

Oficjalna strona festiwalul: www.festiwalkawylodz.pl