Handpresso – najmniejszy ręczny ekspres do espresso

Pomysłowy przyrząd firmy Handpresso, pozwala zaparzyć znakomitą kawę espresso zawsze i niezależnie od miejsca pobytu – nawet w plenerze. Jest to możliwe nie tylko dlatego że jest przenośny bo ma kieszonkowe rozmiary, ale przede wszystkim nie wymaga podłączenia do prądu elektrycznego.

Odpowiednie ciśnienie niezbędne do parzenia espresso uzyskuje się przez ręczne pompowanie. Handpresso – to w istocie pompka specjalnej konstrukcji, zintegrowana z pojemniczkiem na gorącą wodę połączonym z filtrem kawowym.

Ten zaskakująco prosty pomysł znalazł dobrze zaprojektowaną i elegancko wykonaną realizację. Spodoba się nie tylko kawoszom, ale także miłośnikom rzeczy zadziwiających i niezwykłych.

Handpresso to:

Mobilność
Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może posłużyć wszędzie tam i wtedy gdy jest pożądana kawa: na wakacjach, podczas weekendu, spaceru, w przerwie w podróży. Pozwoli cieszyć się wyśmienitym espresso w każdym miejscu – w domu i na łonie natury. Będzie również wyjątkowo ożywczym elementem towarzyskiego spotkania.

Niezawodność
Handpresso zaparzy wzorowe, znakomite espresso z charakterystyczną gęstą i gładką pianką crema. Wyjątkowa jakość naparu jest osiągana dzięki ekstrakcji pod wysokim ciśnieniem, w połączeniu z unikalnym opatentowanym systemem Handpresso. Kawa ma subtelny bukiet aromatów, mocny, rozbudowany smak i długi, przyjemny posmak. Bo jest to prawdziwe espresso.

Funkcjonalność i jakość
Handpresso to produkt ładnie i ergonomicznie zaprojektowany. Ma niewielkie wymiary, jest lekki, łatwy do przechowywania (w szufladzie lub powieszony na haczyku w kuchni), prosty i elegancki. Oko cieszy dbałość o precyzję wykonania każdego szczegółu i jakość użytych materiałów.

Prostota użycia
Są tylko trzy kroki do celu. Wystarczy napompować urządzenie do poziomu 16 bar, wlać gorącą wodę (może być z termosu) i dołożyć pakiet E.S.E sprasowanej kawy, lub napełnić specjalny koszyczek na kawę DomePod. Teraz pozostaje tylko nacisnąć przycisk, żeby znakomita kawa popłynęła prosto do filiżanki.

Handpresso – model Handpresso Wild, współpracuje z pakietami sprasowanej kawy E.S.E. (Easy Serving Espresso – powszechnie dostępny standard gwarantujący dobrą jej jakość).

Można je łatwo rozpoznać po charakterystycznym logo E.S.E. Są do znalezienia w sklepach internetowych i markowych delikatesach. Także niektóre palarnie kawy zajmują się ich wytwarzaniem. Na uwagę zasługują zwłaszcza pakiety hermetycznie zapakowane indywidualnie. W tej postaci kawa utrzymuje się długo w dobrej kondycji. Można więc zgromadzić całą kolekcję jej różnych smaków, pozostającą w oczekiwaniu na każdą zachciankę spragnionego espresso.

Nowy model Handpreso DomePod sprosta wymaganiom najbardziej kapryśnych kawoszy. Działa bowiem bardziej uniwersalnie: na kawę sypką, mieloną z dowolnie dobranej mieszanki.

Specjalny filtr do ristretto, pasujący do obu modeli, zadowoli amatorów mocniejszych smaków.
Dzięki Handpresso, znakomite espresso jest zawsze na wyciągnięcie ręki.

Modele i akcesoria:

Handpresso Wild E.S.E.
Model klasyczny, działający przy użyciu gotowych pakietów E.S.E. sprasowanej kawy

Handpresso Wild DomePod
Model działający przy użyciu kawy mielonej. Dane techniczne analogiczne do modelu Handpresso Wild

Etui do Handpresso
Elegancki, sztywny futerał, wytłoczony termicznie z twardego EVA i zamykany na suwak – to idealna ochrona Handpresso.

Komplet plenerowy
Komplet plenerowy jest spakowany w elegancki neseser z taśmą na ramię, który mieści wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zaparzenia espresso w każdym miejscu, nawet najbardziej oddalonym od cywilizacji. Przewidziano w nim dodatkowe kieszonki do zabrania pakietów kawowych i innych ew. dodatków do kawy.

Filiżanki plenerowe
Są to filiżanki potrzebne do estetycznego podania espresso w warunkach turystycznych. Zastosowanie poliwęglanu powoduje, że są eleganckie, lekkie i bardzo wytrzymałe. Sprzedawane w kompletach po 2 sztuki.

WKRÓTCE NOWOŚĆ:

Portafilter do ristretto
Opcjonalny filtr do zaparzenia prawdziwego, intensywnego ristretto, czyli bardzo „krótkiej” odmiany espresso. Ten rodzaj filtra pozwala spowolnić zaparzanie intensyfikując aromat naparu. Część kompatybilna z Handpresso we wszystkich wersjach: Wild – na pakiety E.S.E. lub DomePod na kawę mieloną.