Testujemy ekspres Nivona CafeRomatica 777

Jesteśmy podczas testowania ekspresu Nivona – CafeRomatica 777. Bardzo przyzwoity ekspres do domu lub małego biura. Bardzo łatwy w obsłudze. Pierwsze 2 dni testów bardzo pozytywne. Jedynym minusem jaki możemy na razie znaleźć jest kiepskie miejsce ustawienia grubości mielenia (po zdjęciu bocznego panelu).

Automatyczne robienie kawy działa bardzo przyzwoicie, mleko spienia się dobrze oceniamy na 4/5. Brak niestety dyszy zewnętrznej do spieniania mleka. Ekspres jak na swoją wielkość (małość) jest mimo wszystko dość głośny, ale w ramach przyzwoitości.

nivona-777

Muszę tutaj firmę Nivona pochwalić za super przygotowanie instrukcji obsługi. Jest naprawdę czytelna i pomaga w przejściu od A do Z. W porównaniu np. do instrukcji jakie dostarcza marka DeLonghi to Nivona robi to profesjonalnie i czytelnie.

Sam ekspres jest naprawdę solidnie wykonany, chodź nie grzeszy wyrafinowaną urodą. Trochę jak kanciata szafa. Niestety producent zadbał o ładny srebrny front ze stali niestety reszta ekspresu jest w kolorze czarnego plastiku. A szkoda, bo mogli stworzyć bardzo ładną całość. Ale jak przełknie się jego wygląd zewnętrzny, przyjemność z korzystania wynagradza nam w 100% brak super designu.

Korzystanie z ekspresu:

Na samym froncie nie ma specjalnie niczego co by wymagało wielu godzin szkolenia. Czyli wyświetlacz, 2 pokrętła no i nic więcej nam do szczęścia nie potrzeba. Dzięki pokrętłom jesteśmy wstanie ustawić wszystko co potrzeba do zrobienia dobrej kawy.

Dzięki pokrętłom ustawimy wielkość kawy, wielkość pianki/mleka, moc kawy. Możemy w ustawieniach również zmienić jej temperaturę oraz kilka dodatkowych ustawień. Wszystko proste i łatwe w użyciu. Nie ma żadnych problemów by przygotować kawę taką jaką się chciało przygotować.

Spienianie mleka jest szybkie i precyzyjne jak to w ekspresach automatycznych powinno być. Troszkę nie podoba się nam jakość samego pojemnika na mleko ale spełnia on swoją czynność bardzo dobrze.

System automatycznego czyszczenia rurki spieniacza do mleka i głowicy jest bardzo fajnym dodatkiem pozwalającym cieszyć się przyjemnością z korzystania z tego ekspresu. Może troszkę gorzej ma się konieczność odłączania rurki podajnika i montowania jej do podstawy podczas czyszczenia.

Jak każdy dobry ekspres automatyczny został wyposażony w tryb EKO oszczędzania energii oraz automatyczne wyłączenie po ustalonym czasie działania trybu EKO. Więc jeśli zapomnimy o wyłączeniu ekspres sam zrobi to za nas. Bardzo wygodne jeśli czasem nie mamy głowy do wyłączników.

Czas budzenia się i nagrzewania jest przyzwoity. Trwa od włączenia do pełnej gotowości średnio 15-19sekund. Nie jest to zły czas biorąc pod uwagę, iż maszyna musi podgrzać wodę do odpowiedniej temperatury (są 3 tryby do ustawienia).

Podsumowując:

Ekspres bardzo wygodny w użytkowaniu. Brakuje mu kilku opcji, lecz wygoda wynagradza nam ich brak. Cena niestety dość wysoka, w momencie pisania opinii wynosiła 3199zł. W tej cenie możemy znaleźć kilka innych równie ciekawych ekspresów.

Zachęcamy jednak do sprawdzenia tego produktu. Wydaje się być udanym zakupem z 2 letnią gwarancją. Na pewno polecamy zakup tego modelu marki Nivona. Ekspres na pewno zostanie w naszej redakcji przez kolejne kilka lat jako przyjemna maszyna do szybkiej kawy.

Test ekspresu Nivona, CafeRomatica 777
 • 5/10
  Atrakcyjność wyglądu - 5/10
 • 8.5/10
  Jakość wykonania - 8.5/10
 • 6.5/10
  Głośność pracy - 6.5/10
 • 8/10
  Szybkość pracy - 8/10
 • 9/10
  Spienianie mleka - 9/10
 • 8/10
  Automatyczne czyszczenie ekspresu - 8/10
 • 6/10
  Aytomatyczne czyszczenie spieniacza mleka - 6/10
 • 10/10
  Wygoda używania - 10/10
 • 8/10
  Cena/Jakość - 8/10
7.7/10

O Nivona CafeRomatica 777

Ekspres Nivona 777 jest bardzo przyjemnym i łatwym w używaniu ekspresem do zastosowań domowych. Mimo kilku niedociągnięć polecamy go do każdego domu lub małego biura. Dzięki prostocie używania oraz przejrzystemu menu obsługa jest błyskawiczna. Solidy, szybki chodź nie najpiękniejszy ekspres do kawy. Na pewno produkt godny sprawdzenia.