Ekspresy X7 dla miłośników włoskiego espresso

Marka ekskluzywnej kawy illy, będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli słonecznej Italii, wprowadziła na polski rynek model kultowego ekspresu FrancisFrancis!X7 z wykorzystaniem innowacyjnych kapsułek iperEspresso. Designerska maszyna, wyglądem przypominająca kosmicznego robota, zyskała już wielu fanów na całym świecie. Dzięki zaawansowanej metodzie one-touch, aromatyczne, włoskie espresso powstaje tu za przyciśnięciem jednego guzika!


Stylowe maszyny illy FrancisFrancis! projektu znanego, włoskiego architekta Lucca Trazzi, od lat należą do czołówki designerskich gadżetów kuchennych. Najnowszy model FrancisFrancis!X7 zachwyca połączeniem awangardowego designu i funkcjonalności. W poliwęglanową obudowę maszyny został wbudowany podświetlany panel dotykowy typu soft touch, dzięki któremu obsługa ekspresu stała się intuicyjna. Ekspres wyposażono w 15 barową pompę, program automatycznego odkamieniania wody oraz dźwiękowy i świetlny system informowania o stanie urządzenia. Widoczny od frontu urządzenia litrowy zbiornik, pozwala na przygotowanie ok. 22-30 porcji espresso.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów jednoetapowych, metoda illy iperEspresso FrancisFrancis!X7 wykorzystuje innowacyjny, dwuetapowy proces parzenia kawy, który odbywa się we wnętrzu kapsuły, bez jakiegokolwiek kontaktu z maszyną. System ten polega na hyperinfuzji wody, a następnie na uzyskaniu aromatycznej emulsji, która spływa bezpośrednio do filiżanki w formie intensywnej w smaku kawy z aksamitną cremą. Wykorzystanie kapsułek iperEspresso redukuje do minimum czynności związane z czyszczeniem i konserwacją ekspresu, a praktyczna funkcja auto-stop umożliwia regulację objętości kawy w filiżance, dostosowaną do potrzeb konsumenta. Dzięki profesjonalnej dyszy do spieniania mleka, możemy w prosty sposób przygotować pyszne cappuccino, czy latte.

Obecność takich marek jak illy świadczy o dojrzałości rynku kawy w Polsce. Gusta i podniebienia Polaków stały się bardziej wysublimowane, dzięki czemu kultura picia kawy wkroczyła na zupełnie inne tory. Konsumenci coraz częściej poszukują najlepszych i najwyższej jakości produktów, przekonując się tym samym do stosowania ekspresów ciśnieniowych, dzięki którym w prosty sposób mogą zaparzyć swoją ulubioną kawę w domu. FrancisFrancis!X7 to idealne rozwiązanie, dla wszystkich, którzy cenią wyrafinowany design i nie mogą się obyć bez włoskiego espresso. Ekspresy dostępne są w dwóch ponadczasowych kolorach: czarnym i czerwonym m.in. w salonie Espressamente Illy w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62. Cena produktu 1100,00 zł, a cena opakowania zawierającego 21 kapsułek iperEspresso 48,00 zł.