Błyszczące, niewielkie, sexy Nespresso

Nowy asortyment ekspresów CitiZ dopasowanych do indywidualnych potrzeb miłośników kawy. Błyszczące czerwone wozy strażackie, imponujące budynki lśniące szarym industrialnym chromem, eleganckie czarne limuzyny, białe luksusowe auta oraz stukot czarnych lakierowanych damskich szpilek na chodniku to tylko kilka elementów zachwycającego świata widoków i dźwięków miasta, które spotkać można na całym świecie.

Nowa linia ekspresów do kawy Nespresso CitiZ czerpie inspiracje – dosłownie – z ulic wielkich miast. Kolory rozpoznawalnych miejsc i obiektów, stylistyka i kształty budynków i charakterystycznych punktów orientacyjnych, oraz dynamika typowa dla wielkich miast zainspirowały projektantów i doprowadziły do narodzin linii produktów Nespresso CitiZ.

Firma Nespresso po raz pierwszy w swej historii opracowała kompletny asortyment ekspresów do kawy   z myślą o różnych sposobach przyrządzania   i delektowania się tym aromatycznym napojem:

  • Nespresso CitiZ – automatyczny, jednogłowicowy  ekspres do parzenia kawy.
  • Nespresso CitiZ&Milk – automatyczny,jednogłowicowy  ekspres do parzenia kawy ze zintegrowanym urządzeniem do spieniania świeżego mleka.
  • Nespresso CitiZ&Co. – pierwszy w historii dwugłowicowy  ekspres do domowego użytku.

Kolorystyka i stylistyka urządzeń odróżnia znacząco nowe modele od oferowanych dotychczas na rynku. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom ekspresy linii CitiZ idealnie nadają się do ograniczonych przestrzeni miejskich, a ich odważna stylistyka przywołuje atmosferę miejskiego stylu życia. Ekspresy zostały zaprojektowane w dwóch stylach, by zwiększyć możliwość wyboru miłośnikom kawy ceniącym atrakcyjne wzornictwo:

– Stylistyka retro-nowoczesna dostępna jest    w kolorach: 60’s White oraz Limousine Black.
– Stylistyka high-tech dostępna jest w kolorach:    Fire Engine Red oraz Steel Gray.

Nowa linia ekspresów powstała we współpracy Nespresso z wieloletnim partnerem projektowym firmy, Antoine Cahenem, projektantem firmy Les Ateliers du Nord   w Lozannie w Szwajcarii.

„Projektując nową linię produktów dla Nespresso mieliśmy na stole przed sobą całą rodziną ekspresów. Skojarzyło mi się to z budynkami składającymi się na całe miasto. Zespół marketingowy Nespresso wymyślił następnie nazwę CitiZ, która moim zdaniem świetnie oddaje charakter tej linii. Ma bowiem silną osobowość” – powiedział Antoine Cahen.

Jak wszystkie urządzenia Nespresso, linia ta zawiera zaawansowany technologicznie, opatentowany przez Nespresso system ekstrakcji i parzenia, kontrolujący wszystkie etapy przyrządzania idealnej filiżanki kawy. Cały asortyment CitiZ wyposażono w tryb automatycznego czuwania, pozwalający ograniczyć zużycie energii.

Asortyment urządzeń Nespresso CitiZ będzie dostępny   w sprzedaży od marca 2009.