Limitowana puszka illy „Energie Love Difference” już w Polsce!

Do zaszczytnego grona projektantów illy Art Collection, dołączył genialny artysta Michelangelo Pistolleto twórca m.in. Fundacji Cittadellarte Pistolleto oraz słynnego Uniwersytetu Idei. Limitowana edycja puszki illy to zawsze wielka gratka zarówno dla kolekcjonerów i wielbicieli modnych gadżetów, jak i dla miłośników jednej z najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie. illy w puszce „Energie…

Pod szyldem illy Art Collection marka najsłynniejszej, włoskiej kawy premium, od 19 lat tworzy unikatowe kolekcje, które z powodzeniem wpisują się w kanonysztuki użytkowej. Limitowane edycjeprzedmiotów codziennego użytku, jak: filiżanki, spodeczki czy kubki, projektowane przez największe nazwiska światowego designu, cieszą się wielkim uznaniem znawców sztuki współczesnej i są pożądanymi gadżetami wśród kolekcjonerów na całym świecie. W 2006 roku designerska kolekcja illy po raz pierwszy została rozszerzona o metalowe puszki z kawą. Od tej pory ich limitowane wersje pojawiają się na rynku dwa razy do roku.

Limitowana seria puszki illy „Energie Love Difference” jest pierwszą, tegoroczną odsłoną marki. Projekt Michelangelo Pistoletto jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu „Love Difference”, stworzonego wówczas przez młodych artystów z Fundacji Pistolleto w ramach Cittadellarte Cans. Tym razem sam artysta, nawiązuje do ruchu, który osobiście zapoczątkował w krajach basenu Morza Śródziemnego. Głównym przesłaniem tego artystycznego przedsięwzięcia jest zebranie osób i instytucji zainteresowanych tworzeniem nowych poglądów, wykraczających poza wielokulturowe ramy czy konflikty. Srebrna, lustrzana tafla puszki symbolizuje powierzchnię wody, a kolorowe, przeplatające się wzajemnie linie odzwierciedlają wzajemne relacje oraz przepływ pozytywnej energii śródziemnomorskich krajów.

Seria „Energie Love Difference” dołączyła do wcześniejszych edycji illy Art Collection, wśród których znalazły się projekty stworzone przez artystów tj.: James Rosenquist, Michael Lin, Sebastião Salgado, czy Tobias Rehberger.

Niezwykłe połączenie doskonałości kawy illy z wysublimową sztuką współczesną, zawiera nowa, 250 gramowa puszka dostępna w cenie 31 zł w sieci Espressamente illy w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 62, a także w wielu innych dobrych sklepach i delikatesach.

Dystrybutorem illy w Polsce jest NORTH COAST www.northcoast.com.pl
Więcej na: http://www.espressamente-illy.pl